Selská 429/14, Havířov-Bludovice, 73601
zc.eciwodelb.psp@tairaterkes
+420 596434093
PL flagCZ flag

Sdružení rodičů Matice školská při ZŠ a MŠ v Havířově – Bludovicích

Činnost Matice školské je zaměřena především na podporu dětí a mládeže naší školy. Jedná se zejména o finanční podporu různých akcí jako jsou soutěže, sportovní závody, výlety, dále o úhradu některých pomůcek nebo cen pro soutěžící. Tyto finanční prostředky vznikají zásluhou aktivní činnosti tohoto rodičovského sdružení. K nejdůležitějším ziskovým akcím pořádaným naší Maticí školskou patří školní ples a školní radovánky.

Další významnou akcí, již pořádá místní organizace Matice školské, je Festival dětské písně. Je pořádán každé 2 roky. Jedná se o velmi prestižní akci regionálního charakteru. Této výjimečné soutěže se zúčastňují pěvecké talenty ze všech polských základních a středních škol Těšínského Slezska.

Výbor Místní organizace Matice školské mívá většinou 15 členů. Současným předsedou sdružení je pan Marek Bystroń. Počet členů výboru se může kdykoliv zvýšit, veškerá ochota spolupracovat s naším sdružením je vítána.

Zveme všechny rodiče dětí jak z mateřské školy, tak ze základní školy, aby se zapojili do činnosti výboru Místní organizace Matice školské při ZŠ a MŠ v Havířově – Bludovicích.